Türk-İş Genel Sekreterliği ve Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanlığı görevini sürdürürken 6 Ağustos 1999’da evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda öldürülen Şemsi Denizer, mezarı başında anıldı. Denizer’in Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Serdaroğlu köyündeki mezarı başında düzenlenen anma programında, Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi ve kabre kırmızı karanfil bırakıldı. GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Denizer’in sendikal hayatı boyunca işçinin hak ve menfaatlerini korumak için mücadele ettiğini vurgulayarak, Denizer’in madencilerin hak mücadelesinin yanı sıra tüm emekçilerin sesi olduğunu belirtti. Törene, sendika yöneticileri, maden işçileri, emekli madenciler ve Denizer’in akrabaları ve arkadaşları katıldı.